دانلود,رایگان،مقالاتISI،نمونه سوالات استخدامی،

جامع ترین فروشگاه نمونه سوالات استخدامی، مقالات دانشجویی در تمامی رشته های دانشگاهی

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 702
  • بازدید دیروز : 208
  • بازدید کل : 826019

پیوند ها

نظرسنجی سایت

آمار بازدید سایت

ارزیابی نقش سیستم هوادهی عمقی در کاهش مقدار BOD و میزان COD لازم در تصفیه بیولوژیکی فاضلاب


ارزیابی نقش سیستم هوادهی عمقی در کاهش مقدار BOD و میزان COD لازم در تصفیه بیولوژیکی فاضلاب

 

info icon اطلاعات مقاله

 تعداد صفحات:10 ]

 

 

 

ارزيابي نقش سيستم هوادهي عمقي در كاهش مقدار BOD و ميزان COD لازم در تصفيه بيولوژيكي فاضلاب


نويسند‌گان:
[ محمد عزيزي ] - دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي عمران، كارشناسي فني دانشكده مهندسي دانشگاه كاشان
[ سعيد اميني ] - كارشناسي ارشد م هندسيعمران، آب و فاضلاب، رياست تصفيه خانه فاضلاب جنوب شهر اصفهان، عضو كارگروه بهره برداي تصفيه خانهها ي فاضلاب استان اصفهان
[ حسن هاشمي ] - استاديار، دكتري بهداشت محيط دانشگاه علوم پزشكي اصفهان، مشاور فني سازمان آب و فاضلاب استان اصفهان

خلاصه مقاله:

لاگون هاي با هوادهي از نقش قابل توجهي در فرآيند تصفيه لجن فعال برخوردار مي باشد. پارامترهاي متعددي در جهت بالابردن كيفيت پساب خروجي در اين بخش وجود دارد كه با اجرايي شدن طرح هوادهي عمقي در تصفيه خانه فاضلاب جنوب شهر اصفهان فرصتي مناسب پديد آمد تا به نقش سيستم هوادي عمقي در مقادير اكسيژن خ واهي و اكسيژن دهي فاضلاب در ظرفيت اسمي بالا پرداته و روند كاهشي حاصله از اين طرح به نمايش درآورده شود. تصفيه خانه با ظرفيت اسمي بيش از 950000 هزار نفر و تحت پوشش قرار دادن 3 منطقه جمعيتي، در حال فعاليت در زمينه تصفيه به روش بيولوژيك در فازهاي مختلف لجن فعال مي باشد. ميزان COD خروجي در روش هوادهي سطحي 85mg/l بوده كه با تغيير سيستم اين ميزان به 39mg/l رسيده است. ه مچنين اين مقدار در خصوص BOD خروجي در ابتدا 46mg/l بوده كه با تغيير سيستم به 24mg/l كاهش يافته است. آزمايش ها طبق دستورالعمل هاي موجود در كتاب روش هاي استاندارد براي آزمايش آب و فاضلاب انجام پذيرفت و سعي شد نمونه برداري ها از هر لاگون با هوادهي (سطحي و عمقي) بصورت روزانه و با شرايطي يكسان انجام پذيرد. از دستگاه انكوباتور در زمينه تعيين BOD5 و همچنين از دستگاه اسپكتروفتومتري در زمينه اندازه گيري COD اتفاده گرديد و نتايج بدست آمده بصورت جداول و نمودارهاي مربوطه ترسيم و روند چگونگي كاهش به نمايش درآمد. نتايج نشان مي دهد در اين حوضچه در صورت استفاده از مديريت راهبردي دقيق با برگشت بخش قابل توجه بيومس در روند اجرايي طرح به حوضچه و فراهم آوردن زمينه رشد روتيفر به وسيله عمل COD، زمينهكاهش BOD به نحو قابل توجهي فراهم مي گردد چرا كه اين تقليل در پساب خروجي به منزله كاهش آلودگي مواد آلي مي باشد.


مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۷ تیر ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 2047

برچسب های مهم

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "دانلود,رایگان،مقالاتISI،نمونه سوالات استخدامی،" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما